Autor:

Book of Ra to automat do gry typu jednoręki bandyta uchodzący obecnie za jeden z najbardziej popularnych slotów dostępnych zarówno w kasynach stacjonarnych jak i internetowych. Początki Book of Ra sięgają czasów, gdy slot ten dostępny był jedynie w wersji naziemnej. Wówczas fani Book of Ra za prawdziwe pieniądze gromadzili się w kasynach stacjonarnych, aby choć przez chwilę nacieszyć się grą na tym automacie.

Elementem, który wyróżniał Book of Ra spośród innych slotów były przede wszystkim rundy premiowe, umożliwiające graczom zdobycie dodatkowych wygranych. Również grafika Book of Ra, związana ze starożytnym Egiptem była bardziej atrakcyjna dla graczy. Najczęściej spotykane były bowiem typowe owocówki, czyli sloty których symbole przedstawiały owoce, gwiazdki, siódemki czy też cyfry. Dzięki tym wszystkim urozmaiceniom, maszyna book of ra zdobyła bardzo liczną rzesze fanów. Popularność gry Book of Ra wzrosła dodatkowo wraz z rozwojem Internetu i wejściem na rynek kasyn internetowych. Co prawda na pojawienie się book of ra w wersji online fani musieli poczekać kilkanaście lat, lecz ze względu na swoją renomę slot ten nie wymagał większej promocji.

1. Czym jest symbol „scatter” oraz opcja „gamble”?

Jednym z kasyn internetowych, które jako pierwsze wykorzystało ogromną popularność book of ra jest kasyno Energy. To właśnie tam można było wypróbować klasyczną wersję book of ra. Budowa tego slotu mimo upływu wielu lat nadal jest nieskomplikowana i być może właśnie jego prostota jest głównym elementem zachęcającym wielu graczy do gry. Automat book of ra na prawdziwe pieniądze składa się z 5 bębnów oraz 9 linii wygrywających. Wśród symboli występujących w book of ra znajdziemy: faraona, odkrywcę, skarabeusza, tytułową księgę oraz różne litery i cyfry. Aby wygrać, symbole muszą ułożyć się na linii wygrywającej zaczynając od lewej strony. Istnieje wiele układów gwarantujących wygrane, lecz najbardziej opłacalne jest trafienie symbolu księgi „Ra”, będącego tzw. symbolem „scatter”. Symbol księgi może podczas gry zastąpić każdy inny symbol. W momencie pojawienia się w polu gry co najmniej 3 symboli księgi „Ra” gracz otrzymujemy 10 bonusowych rund, dających możliwość wygrania dodatkowych pieniędzy. Na początku rundy premiowej wylosowany zostaje „symbol premiowy”. Jeśli podczas rundy premiowej pojawią się co najmniej 2 symbole premiowe wówczas walec, na którym znajdował się szczęśliwy symbol, zostanie nim zapełniony. Najkorzystniejsza dla gracza sytuacja występuje wówczas, gdy symbol premiowy pojawi się na każdym walcu. Wówczas gracz zdobywa ekran pełen identycznych symboli, a co z tym związane ogromną wygraną.

Warto również wspomnieć o opcji ”gamble”, która pojawia się po każdym wygranym spinie. Gracz decydujący się na skorzystanie z tej opcji przeniesiony zostaje do gry z kartami i staje przed wyborem koloru czerwonego lub czarnego. Jeśli gracz poprawnie wytypuje kolor karty może kontynuować grę powielając w ten sposób wygraną, lub też zrezygnować i zabrać to co do tej pory wygrał. Identyczne zasady występują również w udoskonalonej wersji book of ra deluxe. Różnice jakie występują między klasyczną, a nowszą wersją book of ra deluxe to: wyższa jakość grafiki oraz większa liczba linii wygrywających w Book of Ra Deluxe (10 zamiast 9). Decyzja w którą wersję zagrać, zależy tylko i wyłącznie od gracza, jego oczekiwań i preferencji.

2. Rozpoczęcie rozgrywki

Sama rozgrywka w przypadku book of ra jest bardzo prosta. Na początku gracz ma za zadanie wybrać preferowaną liczbę linii wygrywających oraz stawkę za pojedynczą linię. Im więcej linii wybierze gracz tym większą ma szansę na wygraną. Należy jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem ilości wybranych linii zwiększa się również stawka. Grę rozpoczyna wciśnięcie przycisku „start”. Wówczas bębny maszyny zaczynają wirować i po chwili zatrzymują się, tworząc w ten sposób układ symboli. Gracz wygrywa gdy 2,3,4 lub 5 identycznych symboli ułoży się w jednej linii wygrywającej. Im więcej identycznych symboli obok siebie, tym większa jest wygrana. Pamiętajcie, że gra w book of ra na prawdziwe pieniądze wymaga wcześniejszego zapoznania się z tabelą wypłat, w której umieszczone zostały wartości poszczególnych symboli oraz układów. Pozwoli to graczom na oszacowanie swoich potencjalnych wygranych.

3. Za darmo czy na pieniądze?

Ważną decyzją, którą należy podjąć przed rozpoczęciem rozgrywki jest decyzja czy chcemy zagrać w Book of Ra online na prawdziwe pieniądze czy jedynie dla zabawy. Obydwie opcje dostępne są w kasynie internetowym Energy. Zarówno w przypadku Book of Ra Deluxe na prawdziwe pieniądze jak i w wersji gry wyłącznie dla zabawy, wymagana jest rejestracja. Skorzystaj z kodu JOHNNYBET a otrzymasz darmowy bonus 50PLN. Po pierwszej wpłacie otrzymasz natomiast bonus 100% do 1500PLN. Dodatkowe środki otrzymane z bonusu mogą zostać wykorzystane na grę w Book of Ra na pieniądze w internecie lub każdą inną grę dostępną w tym serwisie. Ponadto, również w naszym serwisie gracze mają możliwość zagrania w book of ra za darmo i sprawdzenia czy slot ten przypadnie im do gustu.